Матеріали, з яких будують пташники, мають бути стійкими до агресивних умов експлуатації – AgroTimes
Умови експлуатації внутрішніх конструкцій пташників можна вважати важкими: це й висока вологість повітря, і пил, і агресивні гази (аміак і сірководень), і безпосередній контакт будівельних конструкцій із пташиним послідом, періодичне оброблення їх високоактивними мийними засобами та дезінфектантами, часто – за високих температур (до 90 °С) і тиску (до 200 атм.).
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
У пташниках має підтримуватися температура від 16-37 °С за зовнішньої температури від -40 °С до +40 °С. Ззовні на пташники впливають інтенсивне сонячне, теплове й ультрафіолетове випромінювання, дощ і сніг, часті перепади температур від мінусових до плюсових, цикли замерзання й розмерзання, значний вітер.
Отже, матеріали, з яких будують пташники, повинні мати високі статичні характеристики (міцності, жорсткості, стійкості), гарні теплоізоляційні властивості, високу стійкість до згаданих негативних впливів, не виділяти шкідливих для людини, птиці й довкілля речовин, не сприяти накопиченню пилу і патогенних мікроорганізмів, не бути схованкою для паразитних комах і гризунів, легко очищуватися, митися й дезінфікуватися.
А виведені з експлуатації пташники мають безпечно утилізуватися.
Раніше ми писали про американський досвід будівництва пташників.