Аналітики розповіли про ціни на карбамід – КУРКУЛЬ
Після підвищення протягом двох тижнів поспіль Ostchem на поточному вже не змінював ціни на азотні добрива і карбамід в тому числі. Рекомендована ціна залишилась на рівні 23 500 грн/т, СРТ.
Про це повідомили аналітики Barva Invest, пише Latifundist.com.
«Виробник оцінюватиме, як ринок сприйняв зростання цін і надалі діятиме відповідно до активності ринку. Навряд чи імпортний продукт зможе створювати тиск на українського виробника, як це було взимку та в першій половині весни. Світові котирування в той період показували зниження, що давало змогу імпортерам ввозити недорогий відносно вітчизняного продукту товар і поступово скорочувати ціни перед весняним сезоном», — прокоментували аналітики.
Наразі світовий ринок навпаки зростає і постачальники підіймають ціни на карбамід для імпортерів. Тому останнім важко конкурувати на ринку України і поставок імпортного продукту наразі небагато. До того ж імпортна продукція взимку та навесні в основному постачалася через порти Дунаю, а після обстрілів вартість доставки значно виросла через подорожчання фрахту та страхування.
Пропозиція українського продукту наразі невелика. Черкаський «Азот» вже майже півтора року залишається єдиним виробником. Запуск ОПЗ, який планувався в середині серпня, відкладається на невизначений термін, а розмови про відновлення роботи «ДніпроАзоту» поки залишаються розмовами.
Із продукції останнього «Укртранслітом» пропонується лише карбамід для водорозчинних потреб, який подорожчав до 19 000 грн/т, імпортний продукт по 25 000 грн/т в біг-бегах та 25 500 грн/т в мішках, FCA/EXW.
Імпортний гранульований карбамід пропонувався по 22 900-23 000 грн/т, FCA порти Дунаю, 23 500 грн/т, EXW.
Аналітики прогнозують стабільність цін на карбамід.
«Пропозиція українського товару залишатиметься досить низькою. Внаслідок підвищення світових цін на карбамід та через можливе ускладнення логістики імпортери будуть змушені підняти ціни», — підсумували аналітики.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.