Погода затримала посівну ярих на Кіровоградщині на 2-3 тижні, зате для озимих умови сприятливі – SuperAgronom
У господарстві Новоукраїнського району на Кіровоградщині розповіли про особливості посівної-2023. У другий рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну більше залучили жінок, бо чоловіки на фронті. Весняні дощі негативно вплинули на посівну ярих культур, але позитивно на озимі.
Про це повідомляє Суспільне.
Перелік культур, які сіють, у господарстві не змінюють. Це ріпак, кукурудза, соняшник, пшениця та горох.
Погода, яка відтермінувала посівну, поки негативно впливає на розвиток ярих культур, але позитивно вплинула на озимі.
«Дощі у квітні припали на період розвитку озимих культур, але сіяти ярі ми завершили 15 травня — на три тижні пізніше, ніж торік», — каже керівник господарства Володимир Волошановський.
Ярого ячменю посіяли 120 га, як і торік. Наразі сходи ячменю дещо слабкуваті, каже аграрій. Тому днями його підживили і сподіваються на кращий розвиток.
«Строк сівби ярого ячменю — в останніх числах березня або початку квітня. Попри надзвичайно складні погодні умови, що склалися, він посіяний у кінці квітня. Просто для випробування. Що буде з цим ячменем, природа покаже», — зазначає Володимир Волошановський.
Також запізнилися і з сівбою гороху — на три тижні. Рослини вже зійшли, здорові, але належного росту поки немає.
Зазначається, що урожай кукурудзи завдяки достатньому удобренню в господарстві планують отримати на рівні минулого року — до 10 т/га.
«Це давало можливість фінансово забезпечувати господарство, розраховуватись із пайовиками, сплата податків, виплата заробітної плати», — наголосив керівник господарства.
Каже, що залучили на посівній 50 людей. Через мобілізацію військовозобов’язаних чоловіків працювало вдвічі менше, ніж торік.
«Підняли пенсіонерів, підняли тих людей, які практично і не залучені були раніше у сільському господарстві. Багато жінок працює», — додає керівник.
Загалом же посівну на Кіровоградщині 3,5 тисячі господарств завершили на два тижні пізніше, ніж торік. Зернові культури посіяли на площі понад 403 тисячі гектарів, технічні культури — ріпак, соняшник — на площі понад 737 тисяч гектарів, як і торік. Менше кукурудзи — 320 тисяч гектарів.
«Це на 20 тисяч гектарів менше, ніж це було того року. Кукурудза — менш рентабельна, ніж соняшник, і аграрії відмовилися від посіву частини кукурудзи на користь соняшника. Соняшника посіяли більше на 30 тисяч гектарів», — каже керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
Для забезпечення харчових потреб та перероблювання обсягів посіяного достатньо, зазначила вона.