Оприлюднено нові правила експорту зерна та відшкодування ПДВ – КУРКУЛЬ

 

В Україні 12 січня Верховною Радою було проголосовано зміни до Податкового кодексу України, які гарантують повернення валютної виручки при експорті зерна. Про це йдеться у матеріалі «Хочеш ПДВ — давай валютну виручку. Нові правила експорту зерна» на Latifundist.com.

Як розповів Анатолій Косован, адвокат, управляючий партнер юридичної фірми Kosovan Legal Group, з моменту вступу в силу відповідного Закону та до завершення воєнного або надзвичайного стану на експорт пшениці, ячменю, кукурудзи, сої, ріпаку, соняшнику, соняшникової олії та шроту Кабінетом Міністрів України може вводитися новий режим — експортного забезпечення.

«У випадку, якщо такий режим введений для певної товарної позиції, для її експорту буде вводитися особливий порядок. Так експортер, який протягом місяця експортує товари, на які введений відповідний режим, в межах ліміту та не порушував валютне законодавство протягом останніх дванадцяти місяців, буде проводити експортні операції як і раніше та жодних змін для нього не повинно виникати», — пояснив експерт.

Щодо ліміту, то він розраховується як 1/3 від вартості товарів, експортованих за попередні 6 місяців, за митними деклараціями, за якими експортером отримано оплату за товар в повному розмірі.

За словами, Анатолія Косована, якщо ж вартість експортованого товару перевищує цей ліміт, то до відповідного перевищення буде застосовуватися окрема процедура, а саме:

  • До подання митної декларації експортер має зареєструвати податкову накладну на такий товар в повному обсязі за ставкою ПДВ для постачання на території України. Тобто, окрім шроту та олій, така ставка складатиме 14%. Реєстрація такої накладної не може бути зупинена.
  • Після цього експортер матиме право на подання митної декларації та здійснення експорту.
  • Надалі, тільки після отримання повної оплати за товар і закриття банком контролю щодо повернення валютної виручки (про що банк самостійно звітує в податкову протягом 3 днів, а податкова повідомляє експортера в електронний кабінет), експортер матиме право зареєструвати розрахунок коригування та змінити ставку податку за експортованим товаром на нульову. Реєстрація розрахунку коригування також не зможе бути зупинена податковими органами.
  • Після реєстрації розрахунку коригування, у випадку, якщо в експортера виникне від’ємне значення суми ПДВ, воно підлягатиме бюджетному відшкодуванню.
  • Також змінами зафіксовано, що новою вимогою для обов’язкової реєстрації платником ПДВ є придбання/постачання товарів для використання в операціях, до яких застосовується режим експортного забезпечення.
  • І щоб остаточно зафіксувати цей алгоритм як працюючий, законом заборонено проведення розрахунків іншим шляхом, аніж отримання коштів від нерезидента на рахунки експортера в Україні такі як: зарахування зустрічних вимог або отримання оплати на рахунки іноземних банків та інші.

 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra