Названо області з найбільшим поширенням шкідників озимих зернових – AgroTimes
У степових, лісостепових, осередково поліських областях у посівах озимих зернових колосових культур триває розвиток та живлення личинок хлібної жужелиці (туруна) та гусениць озимої совки, які в допороговій чисельності на 10-14% площ, пошкодили 1-3% рослин у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській та Чернігівській областях.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У безвітряні, бездощові денні години спостерігався літ злакових мух (чорна пшенична, шведські, гессенська), обліковують 2-7 імаго на 100 помахів сачком (Вінницька, Дніпропетровськ, Київська, Кіровоградська, Миколаївська та ін. обл.). Також, в озимині в допороговій чисельності розвиваються злакові попелиці, цикадки, хрестоцвіті блішки шкідливість яких стримується прохолодною погодою.
Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи – початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними до використання інсектицидами.
Скрізь у посівах озимих зернових культур, здебільшого ранніх строків сівби, волога погода сприяла розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, гельмінтоспоріозу, які охопили 0,5-6% рослин на 5-10% площ. Проти хвороб за необхідності (у фазу кущіння) рослини оздоровлюють дозволеними до використання фунгіцидами.
Раніше було названо області з найбільшими обсягами застосування ЗЗР.