Соняшниковий вовчок на Запоріжжі, на Полтавщині — філодії — фітосанітарний звіт – SuperAgronom

Про це йдеться у щотижневому фітосанітарному звіті Держпродспоживслужби.

Зокрема, у Вінницькій, Рівненській, Миколаївській та Одеській областях 1-3% рослин охоплено білою та сірою гнилями. У Рівненській області виявляли фомопсис на 4-10% рослин.

Із шкідників на 5-28, макс. 50% соняшнику розвиваються та шкодять сисні комахи (попелиці, трипси, клопи), гусениці лучного метелика, листогризучих совок, соняшникової вогнівки, які пошкодили 1-6% рослин у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях, подекуди саранові та інші фітофаги.

При обстеженні посівів соняшнику в Черкаській області виявлено соняшникову міль. Нею на площі 2,5% пошкоджено 1% рослин у слабкому ступені. У Миколаївській області спостерігається літ соняшникової шипоноски. В крайових смугах степових областей шкодить чортополохівка.

В Запорізькій області на 2-7% рослин, за чисельності 4-9 шт. на корінь паразитує соняшниковий вовчок. Філодії соняшнику виявлені у Полтавській області на 0,3-2% рослин. Уражено суцвіття в слабкому ступені.

«Для профілактики захворювання важливі здоровий посівний матеріал та наявність генетичної стійкості, контроль розвитку бур’янів (в т.ч. обкошування країв полів), а також надзвичайно важливим є контроль розвитку комах-переносників», — зазначають в Держспоживслужбі.

Нагадаємо, за даними Держпродспоживслужби, найбільше посівам сої загрожують сисні шкідники та церкоспороз.

Читати також:


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується