Цифрові технології дають точність, стійкість та привабливість фермерству – AgroTimes

Цифрові технології дають можливість краще контролювати витрати в агросекторі, сприяють його стійкості, роблять фермерство привабливим для молоді.

Про це в своїй статті журналі The Ukrainian Farmer пише Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділом інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

На сьогодні підтримка цифрового землеробства є одним із пріоритетних напрямів у Європі та світі. Упровадження в аграрне виробництво цифрових технологій передбачає:

• здійснення моніторингу ефективності державних і власних витрат, а також перевірку доцільності надання допомоги господарствам, які претендують на субсидії від ЄС;

• сприяння стійкості агросектору, адже диджиталізація в сільському господарстві та точне землеробство мають величезний потенціал для сприяння стійкості агросектору та ланцюга вартості — від виробництва до споживання;

• інновації в сільському господарстві, зокрема, такі як GPS у тракторах або цифрові технології в сільській місцевості, можуть бути використані для залучення молоді. Завдяки цифровим технологіям можна зробити фермерство привабливим і цікавим навіть для молоді.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується