Прогноз урожаю зернових та олійних підвищено на 7 млн т – КУРКУЛЬ

 

Прогноз урожаю зернових та олійних культур в Україні в поточному сезоні покращено орієнтовно на 5-7 млн тонн — до 65-67 млн тонн із 60 млн тонн. Про це повідомляється на сайті Урядового порталу.

Про зростання прогнозу врожаю заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що в умовах російського військового вторгнення в Україні вже зібрано 12 млн тонн зерна нового врожаю із загальної площі 3,5 млн га.

«Загалом за червень ми експортували 3,2 млн тонн із 5 млн тонн (довоєнних щомісячних обсягів – ІФ-У), які були потрібні. Експорт поступово зростає і залізницею, і автомобільними шляхами, і через Дунайські порти. Морські порти значно розширять ці можливості й аграрії матимуть нові можливості для збуту продукції. Держава робить для цього все необхідне», — додав прем’єр-міністр.

Шмигаль також відзначив нещодавно впроваджену програму грантів на розвиток садівництва, теплиць, розвиток переробки та мікропідприємств, у рамках якої вже подано та опрацьовано понад 5 тис. заявок, і вже цього тижня перші заявники отримають держпідтримку.

Нагадаємо, Мінсільгосп США у липневому звіті прогнозує врожай української пшениці у 2022/2023 маркетинговому році (МР, липень-червень) на рівні 19,5 млн тонн, кукурудзи — у 25 млн тонн.

Українська зернова асоціація (УЗА) на початку липня збільшила прогноз урожаю зернових та олійних культур в Україні у 2022 році на 4,4% у порівнянні з травневим прогнозом — до 69,4 млн тонн із 66,5 млн тонн.

За її прогнозами, у 2022 р. очікується врожай:

  • пшениці — 20,8 млн т (+8,3% до травневого прогнозу організації);
  • кукурудзи — 27,3 млн т (+4,6%);
  • ячменю — 6,6 млн т (прогноз збережено);
  • соняшнику — 9 млн т (прогноз збережено);
  • сої — 2,2 млн т (+4,7%);
  • ріпаку — 1,5 млн т (+13,3%).

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується