Як виявити летючу сажку на кукурудзі якомога раніше – AgroTimes

Симптоми летючої сажки можна виявити в період цвітіння рослин кукурудзи. Особливістю летючої сажки є здатність збудника уражувати тільки волоті й качани. Типовий симптом хвороби на волоті – її перетворення на чорну порошисту масу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Часто волоть уражується не повністю, і тоді патоген руйнує її нижню частину, яка складається зі спорової маси. Іноді руйнуються тільки окремі частини суцвіття й навіть окремі квітки.

Також трапляється, коли під впливом гриба відбувається заростання волоті: замість неї формуються листкові утворення. Хворі рослини відстають у рості. Також можливе сильне розростання листя.

«Уражені качани повністю перетворюються на овально-конусоподібне жовно, що вкрите зовні укороченими обгортками, а всередині складається із решток провідних пучків качана і чорної спорової маси», – йдеться у статті «Хвороби монокультури кукурудзи».

Спочатку обгортки жовна щільні, зелені, у фазі молочної стиглості жовтіють, висихають і розкриваються. Спори в жовні утримують залишки волокон качана, тому вони розпилюються поволі.

Раніше було названо найвигідніший метод боротьби із сажковими хворобами кукурудзи.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується