Люди вже йдуть до лісу по гриби і ягоди, хоча сапери розмінували лише 10% території біля Житомирської траси – Пропозиція
Про похід до лісу по гриби та ягоди і відпочинок на пляжі доведеться надовго забути. Це стосується не лише тих місць, де велися активні бойові дії, а й тих територій, де українське військо артилерією випалювало ворога.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.
Люди не дослухаються рекомендацій місцевої влади і потрапляючи до лісу чи на пляж, підриваються на вибухівці.
Нині сапери по всій Україні прочісують ліси та пляжі у пошуках небезпечних сюрпризів. Частину з них вивозять на полігони, де підривають, іншу знешкоджують на місці.
Неподалік Житомирської траси були росіяни. Сапери кажуть, тут було і багато ворожих самохідних гаубиць та «Градів» з величезною кількість снарядів до них.
«Під час вибуху боєкомплекти росіян були розкидані по всьому лісі… Ми їх вилучаємо і знищуємо методом контрольованого підриву. Ми обробили близько 10 відсотків цієї території», — каже начальник групи піротехнічних робіт ДСНС України Денис Трачук.
А сама територія лісу із небезпечними рашистськими сюрпризами займає аж 10 гектарів. Тому крок за кроком сапери прочісують кожен сантиметр, аби вберегти життя місцевих та охочих вибратися в ліс по ягоди.
«Є різноманітні боєприпаси тут, такі як залишки реактивні системи залпового вогню, також артилерійські снаряди різних калібрів попадаються. Люди багато чого не розуміють, вони ходять в ліс — там де не розміновано», — каже сапер Дмитро.
І поки сапери просто на очах у знімальної групи натрапляють на нерозірвану гранату, а на горизонті з’являється місцевий. Відповідь — чому він не зважає на таблички — «Увага, міни!» вже звична для саперів.
«Так я живу тут рядом. Сюди ближче. Та все нормально, все буде добре», — розповідає чоловік, який прямує замінованою територією на велосипеді.
Інші ризикують власним життям у пошуках грибів та ягід, кажуть сапери.
«Збирання грибів, я думаю, можна відкласти на певний період. Поки краще утриматися від відвідування, далі місцева влада вона буде сповіщати людей, куди можна ходити, куди не можна», — додає Трачук.
Втім, на повне розмінування усіх територій, де люди звикли відпочивати підуть роки, а може навіть і десятиліття. Адже бомби часів Другой світової рятувальники і досі знаходять. Тому прості правила від саперів має запам’ятати кожен — попри величезне бажання — утриматися від походів до лісу, парків та пляжів, де велися бойові дії. Адже такі прогулянки можуть коштувати життя.