Як оптимізувати систему підживлення основних культур, – досвід – AgroTimes

Добрива в ПОСП «Іванівське» на Київщині вносять в основний обробіток під культивацію або під час сівби – під основні культури, які багато виносять із ґрунту поживних речовин. Це кукурудза, соняшник, ріпак.

Про це розповів директор сільгосппідприємства Юрій Пирятинський в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Окрім того, подрібнюють пожнивні рештки, вносячи сечівку або аміачну селітру, щоб вони швидше розклалися. Це сприяє формуванню гумусу, збільшує кількість поживних речовин у ґрунті.

Також практикують підживлення посівів мікроелементами: бор – для олійних культур, цинк – для кукурудзи. Якщо їх забезпечити цими елементами, то рослина буде більше засвоювати добрив із ґрунту.

«Добрива вносимо останнім часом рідкі, зокрема КАС, адже в його складі три форми азоту. От селітра швидко спрацьовує, карбамід – довше, через те, що одна діюча речовина поступово перетворюється на другу. А КАС чудово поєднує три форми азоту, які рослина засвоює почергово, за потребою. Тобто дія добрива більш пролонгована. Спонукає до засвоєння різких добрив і брак вологи», – зазначив Юрій Пирятинський.

Нагадаємо, правильна сівозміна дає змогу заощаджувати на ЗЗР. Раніше повідомлялося, як СВК ім. Фрунзе оптимізує підживлення культур.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується