«Росток Холдинг» розраховує зібрати 11 тис. тонн ранніх зернових – AgroTimes

Підприємства групи «Росток Холдинг» розпочали жнива. Збір озимої пшениці планується на площі 1,930 тис. га, ярого ячменю – 741 га. Бункерна врожайність озимої пшениці очікується на рівні 5 т/га продовольчого зерна. У компанії розраховують, що валовий збір ранніх зернових перевищить 11 тис. тонн.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«У квітні ми навіть не збирались засівати поля через окупацію. Але коли на територію, де розташовані наші господарства, зайшли українські військові, зрозуміли, що можемо працювати», – розповів генеральний директор «Росток Холдинг» Дмитро Купавцев.

Через війну і спричинені нею проблеми керівництво компанії вирішило скорегувати сівозміну.

«Ми зменшили загальну площу сівби, скоротили кількість соняшнику, прибрали кукурудзу через те, що вона дуже дорога, а в нас не вистачало оборотних коштів. Шукали кредитні фінанси, щоб покрити витрати на посівну», – пояснив Дмитро Купавцев.

Війна в країні ускладнює і збір цьогорічного врожаю. Це висока вартість пального, дефіцит робітників через мобілізацію, загрози обстрілів. Додає проблем погода: рясні опади уповільнюють жнива.

Збір врожаю ранніх зернових за попередніми планами має завершитись до 15 серпня 2022 року.

Цьогоріч викликом для компанії постає питання збереження зерна нового урожаю. Вивезти зерно попереднього врожаю та звільнити потужності елеватора досі не вдалося. Вантажні перевезення залізницею все ще не є ритмічними та прогнозованими.

Нагадаємо, валовий збір зерна в Україні на кінець минулого тижня досягнув 6,5 млн тонн.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується