Прогноз розвитку ринку цукрового виробництва в Україні у 2022-2023 рр – Latifundist

Україна буде повністю забезпечена власним цукром, а також матиме значний експортний потенціал.

 

Таку думку висловив директор НПЦ «Цукробурякового виробництва» Олександр Коротинський в матеріалі: «‎Чи буде цукор в Україні? Прогноз та аналітика від Олександра Коротинського» на Latifundist.com‎.

 

За його словами, ‎українці у 2022-2023 рр. будуть з цукром, більш того: запасів може вистачити навіть на подальші роки, якщо виробники плануватимуть його притримати. Проте подальше вирощування цукрового буряку є під питанням.

 

 

«‎У зв’язку з подорожчанням виробничих факторів (цукрового буряку, газу, логістики) та військових дій — 10 цукрових заводів прийняли складне для себе рішення не запускати виробництво цього року. Так, у 2022 році в Україні буде працювати 23 цукрових заводи», — відмітив спеціаліст.

 

 

У травні стимулюючим заходом для виробників цукру було зняття Урядом України заборони на експорт цукру, а також скасування на рік імпортних квот країнами ЄС та  Великобританією, розповідає директор НПЦ «Цукробурякового виробництва». Це дало додаткові можливості для збуту надлишкового цукру виробниками.

 

 

«‎Проте, якщо державні органи влади запланують знову обмежити експорт цукру, то отримаємо значне затоварювання внутрішнього ринку під час виробничого сезону 2022 року (вересень-грудень). Окрім того, виробникам цукру просто не вистачатиме складських потужностей для зберігання цукру»‎, — зауважив Олександр Коротинський.

 

 

Він додав, що за таких умов відбудеться зменшення відпускної ціни на цукор нижче його собівартості. А це, своєю чергою, може призвести до закриття ще декількох цукрових заводів.

 

Нагадаємо, що раніше уряд скасував заборону на експорт цукру та проса.

 


Джерело https://latifundist.com

Відповісти

Ваш email не публікується