Нацбанк дав прогноз щодо зростання споживчих цін у 2022 році – АГРОПОЛІТ

У 2022 році зростання споживчих цін в Україні перевищить 30%. Про це йдеться у прогнозі Національного банку.

Як зазначив голова Нацбанку Кирило Шевченко, впродовж останніх місяців інфляція зростала високими темпами та сягнула 21,5% у червні до червня 2021 року.

«Інфляція стрімко зростала переважно внаслідок шоків, зумовлених війною, та через глобальний ціновий тиск. Війна призвела до порушення ланцюгів постачання, скорочення пропозиції окремих товарів, збільшення витрат бізнесу, фізичного руйнування виробничих потужностей та інфраструктури, а також тимчасової окупації окремих територій», – заявив Шевченко.

Наступними чинниками, які посилюють ціновий тиск, є збереження високих цін на енергоносії та рекордні рівні інфляції в країнах-партнерах.

Як зазначили у Нацбанку, суттєво зросли й інфляційні очікування бізнесу та домогосподарств.

 

На практиці це відобразилося в погіршенні строкової структури депозитів у банківській системі та збільшенні витрат на окремі товари довгострокового користування, переважно імпортовані», – йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

 

Як повідомляється, ключовими важелями у стримуванні інфляції залишалися адміністративні заходи Національного банку та уряду, передусім фіксація курсу гривні та тарифів на газ і тепло.

 

Стримуючий ефект на ціни мали також налагодження поставок продукції через західні кордони та сформована унаслідок блокади морських портів надлишкова пропозиція сільськогосподарської сировини», – заявили у регулятора.

 

Нагадаємо, що у травні ряд затвердив план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується