VOLIA ДО ПЕРЕМОГИ: індустріальний парк у Вінниці — шлях до нової foodtech екосистеми – NEWFOOD
Парк має стати справжнім інкубатором для проєктів у харчовій галузі. Резиденти парку отримають менторську допомогу керівної команди парку від етапу розробки прототипу нового продукту до его серійного виробництва та експорту. Також учасники проєкту зможуть скористатися компетенціями інших резидентів парку. Наприклад, виробники харчів зможуть у парку знайти поставників сучасного пакування або домовитися про транспортування своєї продукції у резидентів VOLIA, які займаються логістикою. Ініціатором створення у Вінниці фудтек кластеру VOLIA стала компанія U PARKS, засновниками якої є професіонали у харчовому бізнесі.
Опанувати теорію та практику новітнього харчового виробництва резидентам парку допомагатиме команда професіоналів. В управлінську команду компанії U PARKS, яка керуватиме парком, увійшли: такі успішні галузеві бізнесмени як акціонер компаній HD Group та GFS Борис Шестопалов та засновник брендів ЕПІ КУР та ЕПІ ХЕПІ, акціонер Володимир-Волинської птахофабрики Алекс Коваленко. Зорієнтуватися у світових трендах резидентам допоможуть стратег та футуролог, СЕО Advanter Group Андрій Длігач і Валерій Кирилко, генеральний директор компанії IMC, яка спеціалізується на розвитку індустріальних парків.
«Внаслідок податкових преференцій та синергії усіх резидентів операційна ефективність учасників парку суттєво підвищиться навіть без створення додаткової інфраструктури, — каже Борис Шестопалов. — Високий рівень такої ефективності є вкрай необхідним, коли ти виходиш на зовнішні ринки, де місцеві виробники користуються всебічною підтримкою урядів своїх країн».
Разом з тим, синергія індустріального парку може стати локомотивом розвитку не тільки цілої галузі, але й України загалом. Поява нових продуктів, відкриття нових ринків, конкурентність українських виробників — це все зумовить зростання експортного потенціалу усіє країни.
«Внаслідок податкових преференцій та синергії усіх резидентів операційна ефективність учасників парку суттєво підвищиться навіть без створення додаткової інфраструктури», — Борис Шестопалов
«Одна справа — експортувати аграрну сировину, а інша — це експорт продукції глибокого перероблювання. По-перше, це розвантаження логістичних каналів: ми переробляємо сировину поруч з її походженням і веземо менший обсяг. По-друге, ми створюємо в нашій економіці більшу додану вартість і отримуємо більше надходжень в країну. На цьому і на нових технологіях треба сфокусуватися», — впевнений Алекс Коваленко.
Для міста прописки індустріального парку VOLIA — Вінниці — поява потужного промислового парку стане інструментом створення нових робочих місць. Окрім того, це дасть можливість підприємствам, які переїхали до Вінниці із зони активних бойових дій адаптуватися та відновити роботу. У Вінницькій міськраді повідомляють, що влітку кількість релокованих підприємств у Вінниці зросла до 30, а підприємців, що переїхали – до 38. Основними сферами, в яких вони працюють є енергетична, харчова промисловості та ІТ.
«Промислові парки спрощують можливості для релокації, а також запуску нових підприємств. А додаткові стимули, які отримують резиденти у результаті нещодавніх змін у законодавстві, цьому сприятимуть. Працююче виробництво, робочі місця – це те, що потрібно нашій громаді й Україні прямо зараз», — резюмує Сергій Моргунов, міський голова Вінниці.
«Промислові парки спрощують можливості для релокації, а також запуску нових підприємств», — резюмує Сергій Моргунов, міський голова Вінниці.
У наступних публікаціях ми розповімо про те, які саме переваги отримають резиденти індустріального парку VOLIA та які українські продукти можуть стати бестселерами на зовнішніх ринках вже зараз.