Агросектор потребує 9 млрд зовньшнього фінансування — AgroPortal.ua

Сільгоспвиробникам України необхідне додаткове фінансування в обсязі близько $9 млрд протягом наступних 12 місяців. Саме таку потребу формує неможливість реалізувати продукцію на експорт та необхідність підготовки до посіву культур під урожай наступного року.

Такі дані озвучують експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

За словами генерального директора УКАБ Романа Сластьона, станом на початок липня на підконтрольній Україні території досі знаходиться близько 20 млн т зерна та насіння олійних культур минулорічного врожаю, які підлягають експорту.

Фактично з урожаю 2022 р. протягом маркетингового року буде реалізовано лише 30-35% обсягу збіжжя. Водночас внутрішні ціни на зернові та олійні культури знизилися на 40-50% відносно довоєнного рівня. Тобто у вартісному вираженні надходження від реалізації цьогорічного врожаю за 2022/23 МР складуть близько 20-25% від минулорічних.

«Без зовнішнього фінансування у вигляді банківських кредитів чи інших фінансових інструментів аграрії не матимуть коштів для проведення збирання цьогорічного врожаю, виплати орендної плати власникам земельних паїв та посіву культур під урожай наступного року», — наголосив Роман Сластьон.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ  закликає уряд  звернутися до зовнішніх партнерів задля залучення необхідного фінансування та уникнення поглиблення глобальної продовольчої кризи.


Джерело http://agroportal.ua

Відповісти

Ваш email не публікується