Аграрії отримають $14-15 млрд збитків, якщо не розблокують порти – Мірошніченко – АГРОПОЛІТ

Якщо українські морські порти не розблокують, то агровиробники та переробники зазнають збитків у $14-15 млрд в цьому сезоні та не будуть сіяти значні площі восени 2022-го та весною 2023-го років. Про це написав у своєму блозі на АgroРolit.com народний депутат 8-го скликання, експерт аграрної сфери  Іван Мірошніченко.

«За економічними законами у світі ціна на пшеницю близько $320-340 FOB, бо Україна не експортує, а в Україні на заблокованому внутрішньому ринку біля $100 за тону, бо надлишки старого врожаю і їде збирання нового врожаю! Це потенційно колосальні збитки та при них Україна не посіє 30-40% своїх площ, це при заблокованому стані портів і відсутності масштабної підтримки. Тоді світова ціна на агропродукцію та харчові продукти буде ще вищою, ніж зараз, але вже не буде залишкових запасів в інших країнах, не буде де взяти необхідну кількість, тобто буде дорого і буде голод в певних країнах», – написав Мірошніченко.

Він зазначив, що при цьому порти на Дунаї не вирішують проблему.

 

Це довго по часу, витратно по інвестиціях і головне є дорогими логістичними варіантами та не ефективними для українського виробника. Всі логістичні маршрути та його учасники заробляють зараз на українському виробнику, від залізниці до власників барж, суден, вагонів та працюючих терміналів. Так, це ринок і він суворий і сьогодні одні мають «мега» заробітки, а інші мають «мега» збитки та ризики», – наголосив експерт.

 

Нагадаємо, що раніше на перемовинах у Стамбулі між Україною, ООН, рф та Туреччиною сторони домовилися про розблокування трьох українських портів для експорту зерна, всі судна перевірятимуть ВМС Туреччини.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується