Три українські порти розблокують для експорту зерна – АГРОПОЛІТ

На перемовинах у Стамбулі між Україною, ООН, РФ та Туреччиною сторони домовилися про розблокування трьох українських портів для експорту зерна, всі судна перевірятимуть ВМС Туреччини. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Wall Street Journal.

Як зазначається, попередньо сторони узгодили такий механізм: зерно може відправлятися з трьох українських портів у конвоях у супроводі українських кораблів, одночасно діятиме режим припиненням вогню для захисту суден у географічних межах. Частково буде проведене розмінування.

Відомо, що один з цих портів – морський порт Одеси. Також, за даними українського Forbes, деблокада стосуватиметься сусідніх портів: Чорноморського та “Південного”.

Наступним пунктом домовленості є те, що Військово-морські сили Туреччини перевірятимуть порожні кораблі, які прибувають в українські порти. Раніше держава-агресор Росія хотіла перевіряти їх одноосібно, адже заявляла, що ці судна можуть використовуватися для транспортування західної зброї в Україну.

Також повідомляється, що ООН створить командно-контрольний центр у Стамбулі для моніторингу рівня загрози для суден.

Залишається узгодити технічні деталі, зокрема те, як будуть розміновані українські порти. Україна спочатку повідомила ООН, що безпечний прохід може бути прокладений через заміноване море, але плаваючі міни також повинні бути знешкоджені.

Проте, наголошує співрозмовник WSJ, говорити про неминучість підписання домовленостей зарано. Крім того, делегація РФ поки не отримала “зелене світло” під президента держави-агресора Владіміра Путіна.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось, що військові делегації міністерств оборони Туреччини, України, представників ООН та росії на зустрічі у Стамбулі обговорили питання вивезення з України зерна Чорним морем та домовились створити  координаційний центр щодо технічних питань.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується