Повторні насадження яблунь були втричі нижчими, ніж первинні – AgroTimes

Через тривалу експлуатацію садів відбувається ґрунтовтома, яка значно впливає на життєздатність молодих насаджень. Дерева на свіжому ґрунті були у три рази вищими за ті, які вирощували повторно.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Роман Яковенко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Уманського національного університету садівництва.

Учений зазначає, що Дослідженнями Henfrey J., Baab G. встановлено, що сорти і підщепи по різному реагують на проблему ґрунтовтоми. Так, дерева сорту Джонаголд страждали набагато менше, ніж Бребурна. Дерева на свіжому ґрунті були у три рази вищими за ті, які повторно вирощували. Це стосується і реакції підщеп. Дерева на підщепі ПБ.9 у свіжому ґрунті росли слабше ніж на М.9, тоді, як у повторній  культурі сильнішим ростом відрізнялися дерева на ПБ.9.

Він додає, що подібну залежність спостерігали у дослідженнях, проведених у Молдові, де встановлено, що дерева, щеплені на підщепі М.27, сильніше реагували на ґрунтовтому, ніж на ММ.106.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується