Чому важливо правильно приготувати бакову суміш, — пояснюють фахівці – SuperAgronom

Готуватися до внесення ЗЗР потрібно ретельно. Зокрема, дбати про техніку безпеки, правила приготування робочого розчину і налаштування обприскувача.

Про це йдеться у блозі: «Як уникнути помилок при внесенні ЗЗР? Поради фахівців» на SuperAgronom.com.

Серед найбільш поширених помилок, які допускають аграрії при обприскуванні, фахівці виділяють, зокрема, недостатній моніторинг посівів, що призводить до несвоєчасного виявлення фаз бур’янів і культурних рослин і, як наслідок, запізнення з обприскуванням.

Окремий акцент робиться на приготування неякісної суміші, що значно може вплинути на кінцевий результат. У тому числі використання непідготованої води.

«У понятті непідготовлена вода криється холодна вода або вода з органічними частинками, які можуть потрапити до обприскувача або випасти в осад. Особливо, якщо вода використовується з водойм і не проходить очищення. Мало того, що ці частинки засмічують форсунки, що відображається на якості розпилення розчину, вони ще можуть зв’язуватися з діючою речовиною і вплинути вже безпосередньо на її якість і густоту суміші. Важливим є також pH води, адже він впливає на взаємодію води і діючої речовини. Лужне середовище може суттєво прискорити період напіврозпаду діючої речовини. Тож, щоб не залишилася в баці одна «свята» вода, дбайте про pH води для суміші», — йдеться у повідомленні.

У компанії LNZ Group додають, серед прикладів приготування неякісної суміші також порушення послідовності змішування препаратів-учасників бакової суміші, додавання до бакової суміші у приймальник одночасно декількох препаратів та не досягнення однорідності вмісту перед приготуванням робочого розчину. Все це може знизити ефективність дії препарату в рази. До інших не менш важливих помилок при внесенні ЗЗР, яких варто уникнути, відносяться:

  • неякісне промивання обприскувача;
  • використання одного типу форсунок для різних умов роботи;
  • робота розпилювачами з використаним ресурсом.

Нагадаємо, експерти озвучили методи застосування ЗЗР для уникнення появи резистентності.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується