В Україні прогнозують високі ціни на кавуни – AgroNews

За відсутності продукції з Херсонщини, українцям пропонуватимуть кауни з Ірану, Туреччини та Азербайджану. Одеські кавуни в такому разі теж будуть, але не дешеві. Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Іван Григорович, аналітик ринку «Столичний», пише agronews.ua.

За його словами, імпорт, швидше за все, загрожує замістити українські кавуни. Місцева продукція за відсутності Херсона буде дорожчою і серйозно витісниться іранською та турецькою, може долучитися і Азербайджан.

«Якщо іранський кавун на опті коштує 20 грн/кг на початку сезону, це вже дзвіночок, бо це хороша ціна, — каже експерт. — Турецький на початку коштував 45 грн, але зараз пішов у 20−25 грн/кг. Як наші впораються з такою конкуренцією, як компенсують кількість та пропозицію, складно прогнозувати».

Виробники Одеської області зазначають: якщо і буде добрий урожай кавунів, винограду, черешні, то вивезти його на північ через кризу логістики буде складно.

На що у Івана Григоровича своя логіка: було б бажання, питання лише в тому, якою буде кінцева ціна на продукт. Якщо вона буде прийнятною, знайдеться і паливо, і машини.


Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується