Продати пшеницю на внутрішньому ринку практично неможливо – SuperAgronom

В Україні на внутрішньому ринку зерна майже неможливо продати пшеницю.

Про це заявив власник елеватора із Сумщини Віктор Старцев у матеріалі «‎На межі виживання — великі труднощі маленьких елеваторів»‎ на Elevatorist.com.

За словами бізнесмена, продати пшеницю у якості продовольчої зараз неможливо — борошномели збираються затягти паски до нового урожаю, який вони хочуть закуповувати прямо з полів, а до цього мають намір працювати на вже теперішніх запасах.

Але у будь-якому разі, наголошує аграрій, слід шукати можливість продати зерно.

«Продавати, продавати дешевше. Спиртзаводи — це низ ціни. Але зрештою дійдемо і до спиртзаводів, і до комбікормів. Наразі нас зупиняє те, що це пшениця другого класу. Її термін зберігання досить великий, і ми розуміємо, що в крайньому разі будемо її додавати в рамках зернової домішки до партій зерна нового врожаю», — пояснив він.

За словами Віктора Старцева, основна складність у роботі зараз — це повна невизначеність, відсутність прогнозованості.

Саме цю ситуацію Віктор Старцев розцінює як найбільшу загрозу зерновому ринку країни. Бо вартість логістики, ціни на добрива, пальне, елеваторні послуги можуть просто таки задушити аграріїв.

«Аграрій подумає та скаже: а навіщо мені це потрібно? Ціна на кукурудзу в Європі складає умовні 340-360 євро, а у аграрія тут купують за умовні 120 доларів в найкращому випадку. А якщо відкинути витрати на вирощування, то що ж залишається аграрію? За старих часів, якщо врожайність менш як 50-60 ц/га, це була робота в нуль. Все, що вище, давало прибуток. А зараз ми приходимо до того, що навіть не і знаю — чи може йде якась грандіозна монополізація? Зараз м’яч не у нас, зараз м’яч у аграріїв — чи будуть вони щось вирощувати з такою маржинальністю?», — розмірковує бізнесмен.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується