Уряд озвучив суми та умови грантів на теплиці і сади – AgroTimes

Уряд затвердив програми безповоротних грантів для аграріїв у межах нового проекту «єРобота» щодо створення садів і теплиць. Фермеру на теплицю виділятимуть від 5 млн грн, садівнику – від 300 тис грн/га саду.

Про це повідомляє Урядовий портал.

За програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту становитиме від 5 до 7 млн грн. В Уряді орієнтовно очікують 3 тисячі грантів на рік, а загальний бюджет програми складе 7 млрд грн.

Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років. Кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив.

Для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — сам підприємець.

Крім того, держава виділить загалом 4 млрд грн на програму підтримки садівництва, ягідництва та виноградарства – часткова компенсація вартості садів. Аграріям надаватиметься від 300 до 400 тис. грн/ га – це близько 70% від середньої вартості висадки.

«Зараз ми говоримо про гранти для висадки 10 тис. га  нових садів. Так само як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо», — зауважив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується