Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США – AgroTimes

Непрямі втрати у сільському господарстві через зменшення виробництва, блокаду портів та здорожчання виробничих факторів оцінюються у 23,3 млрд дол. США.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України, посилаючись на аналіз «Огляд непрямих втрат від війни у сільському господарстві України», підготовленому командою Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute.

Як повідомляв Агроцентр KSE, після трьох місяців повномасштабної війни росії проти України, збитки в аграрному секторі  України сягнули 4,3 мільярдів доларів США, що складає майже 15% капіталу країни. В той час як ці пошкодження відображають повне чи часткове знищення саме матеріальних активів, непрямі втрати враховують недоотриманий дохід від зменшення кількості вироблених товарів та додаткові кошти, які виробники змушені витрачати через війну. Недоотриманий дохід – це різниця між фактичними доходами та доходами, які сільгоспвиробники отримали б, якби не вторгнення росії в Україну.

«Розрахунки непрямих втрат допомагають зрозуміти не лише масштаб падіння галузі, а і потреби для повноцінного відновлення виробництва. Значна частка недоотриманого доходу була б використана для покриття витрат на наступну посівну кампанію та закупку кормів для худоби. Без часткової компенсації втрат фермери в регіонах, що найбільше постраждали від війни, не зможуть відновити виробництво», – коментує розрахунки експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер.

Нагадаємо, збитки від війни у сільському господарстві сягнули 4,3 млрд дол.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується