На Чернігівщині створять демоферму на базі кооперативу «Полісся» – AgroTimes

Громадська спілка «Інноваційне фермерство та кооперація» підписала меморандум про співпрацю із сільськогосподарським виробничим кооперативом «Полісся».

Як зазначають у спілці, це – перший крок у реалізації проєкту «Стимулювання та підтримка розвитку сімейних молочних ферм на Чернігівщині», який реалізовуватиметься за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми Quality FOOD Trade Program, що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

«Ми вже давно слідкуємо за розвитком СВК «Полісся», – зазначила виконавчий директор ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» Світлана Жаглова, – адже наші фахівці консультують кооператив із технологічних питань. Проте справжнім поштовхом для тіснішої співпраці стала ініціатива з впровадження проєкту з розвитку сімейних ферм на Чернігівщині. У «Поліссі» сумлінно ставляться до ведення господарства, тому саме на його базі було вирішено створити демоферму».

Демонстраційна ферма в Чернігівській області необхідна, адже регіон постраждав внаслідок повномасштабного вторгнення рф, і виробники молока як ніколи потребують допомоги і у забезпеченні необхідними матеріалами, і в нових знаннях для ефективного відновлення молочарства.

Таким чином у спілці сподіваються, що вже незабаром з’явиться можливість активно навчати та ділитися досвідом, вивчати на практиці різні підходи до процесу відгодівлі ВРХ  та підвищення ефективності виробництва.

«Ми сподіваємося, що ця ініціатива заохочувати домогосподарства створювати сімейні ферми та об’єднуватися задля покращення якості та безпечності молочної продукції», – зазначили у кооперативі.

Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSOAG (Швейцарія).

Як повідомлялося, одна корова на сімейній фермі приносить близько $1 тис. прибутку на рік.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується