Експерт надав поради щодо боротьби з хворобами малини – SuperAgronom

Тривале вирощування малини на одному місці часто призводить до виснаження ґрунту, накопичення патогенів та появи небезпечних хвороб.

Про це розповів Віталій Лапчинський, фахівець компанії LNZ Group, яка створила сучасний завод із заморозки продукції бренду Tevitta, у матеріалі «Найпоширеніші хвороби малини та боротьба із ними» на Kurkul.com.

Як зауважив експерт, до найпоширеніших хвороб малини належать:

Всі перелічені хвороби зазвичай заносяться  в ягідник разом із посадковими матеріалом та комахами.

«Щоб уникнути зараження, саджанці перед посадкою слід уважно оглядати і при виявленні здуття на коренях, такий посадковий матеріал бракують або видаляють уражену частину кореневища, а зріз обробляється однопроцентним розчином мідного купоросу», — пояснив фахівець.

Також, за словами Віталія Лапчинського, у травні на зворотньому боці листка можуть з’являтися темні плями, листя малини сохне й осипається, на стеблах з’являються виразки коричневого кольору. Причиною такої етіології є грибкові хвороби малини, найчастіше це іржа. Хворі пагони бажано знищити, бо вилікувати їх в цьому сезоні вже неможливо.

У дощове літо часто в ягіднику наземні частини рослин вкриваються білим пухким нальотом, вражене листя, ягоди деформуються. Причиною цього є небезпечне грибкове захворювання — борошниста роса. При виявленні хвороби в малиннику, відразу після збору врожаю проводиться хімічна боротьба з захворюванням.

У цьому випадку фахівець радить скористатися фунгіцидом Кітч, ВГ від DEFENDA (ципродініл, 375 г/кг + флудіоксаніл, 250 г/кг). Обробка ягідників проводиться протягом вегетації і до збору врожаю. Перше обприскування — в першій фазі цвітіння, друге — після цвітіння.

Здати вирощену продукцію можна на завод заморожених ягід Tevitta, який розташований у Черкаській області. Але продукція приймається з усієї України. На виробництві заморожують ягоди, овочі та фрукти за технологією шокової заморозки, тож заморожена ягода має всі ті ж властивості, як і свіжа. Всі запитання щодо вимог та вартості можна дізнатися за телефоном: (067) 233-26-63 Владислав, або ж залишити заявку на сайті.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується