Аграрії експортують до 1,5 млн т зернових суходолом щомісяця – АГРОПОЛІТ

Україна останнім часом експортує наземними шляхами у середньому 1,5 млн тонн зерна на місяць. Про це заявила посол з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ, координатор Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева, повідомляє Укрінформ.

«За останні місяці ми експортуємо десь у середньому 1,5 млн тонн зерна наземними шляхами – залізницею та автошляхами», – сказала Трофімцева.

За її словами, європейська інфраструктура і логістика виявилася не готовою до тих обсягів зернових, які експортує Україна. У цьому контексті дипломат відзначила зусилля Польщі, Німеччини та інших країн для розбудови транзитних хабів на кордонах, прискорений пропуск поїздів з українським зерном між країнами до портів, де його можна вантажити на судна.

 

Ми чули останнім часом заяву президента Байдена, що США також будуватимуть тимчасові потужності для зберігання зерна на території Польщі поблизу українського кордону, щоб розвантажити українські потужності для зберігання зерна перед збиранням врожаю 2022 року», — зазначила координатор Ради експортерів та інвесторів.

 

Вона також звернула увагу на те, що європейські партнери максимально спростили всі процедури митного, фітосанітарного контролю, щоб українське зерно якнайшвидше потрапляло до кінцевих споживачів.

Нагадаємо, що Борис Джонсон вважає, що Британія спільно із союзниками повинна розблокувати українські морські порти та допомогти негайно вивезти 25 мільйонів тонн пшениці й кукурудзи.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується