Сергій Баличев, «Гайдамаки»: Найближчим часом очікуємо попит на тілоохоронців для аграріїв – Agravery

В охоронних компаніях роботи під час війни не зменшилось. Крадіжки добрив та врожаю залишились, а ось випадки рейдерства відійшли на другий план.

В той час більшість працівників з перших днів повномасштабної війни пішли добровольцями на фронт. Про забезпечення приватної охорони агропідприємств поспілкувались із директором ОК «Гайдамаки» Сергієм Баличевим.

Яким був перший день повномасштабного вторгнення для «Гайдамак»?

Повномасштабне вторгнення не застало нашу команду зненацька. Ми були підготовлені та чітко знали, як будемо працювати в умовах воєнного стану. 25 лютого частину наших бійців, а це близько 80% силового складу нашої охоронної компанії,  було мобілізовано  до лав Збройних Сил України. Частина залишилась на місці та забезпечувала охорону адмінбудівлі, де розташований офіс Всеукраїнської аграрної ради (ВАР). На той момент у стінах ВАР знайшли прихисток близько 500 місцевих жителів та велика кількість наших громадян, які транзитом їхали через Умань і зупинялись на ночівлю, що вимагало посилених заходів охорони.

Читайте також: 110 днів війни в агросекторі: що змінилося?

 Що змінилось з 24 лютого 2022 року у роботі «Гайдамак»?

У нас продовжують функціонувати всі блоки, зокрема юридичний займається консалтинговою діяльністю в режимі онлайн, медійний здійснює виїзди у гарячі точки та фіксує воєнні злочини рф проти України. Протягом 3-х місяців наші представники були у Чернігові, Краматорську, Слав‘янську та днями повернулись з Миколаївщини. Наразі перебувають на Харківському напрямку. Силовий блок, що залишився на місцях, продовжив надавати послуги з охорони згідно раніше взятих зобов’язань.   Зараз ми повністю відновили роботу на агропідприємствах, з якими у нас заключені договори, окрім тих господарств, території яких є тимчасово окупованими.

“Гайдамаки” на охороні об’єкта. Травень 2022.

Як допомагаєте армії?

Команда «Гайдамаки» з перших днів заснування на постійній основі допомагає українській армії. Ні для кого не секрет, що більша частина силового блоку є колишніми військовослужбовцями 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго (учасники  АТО, в тому числі учасники оборони Донецького аеропорту). Наразі ми віддали на передову автомобілі, бронежилети, каски, радіостанції, якими були екіпіровані наші співробітники та й надалі продовжуємо забезпечувати їх всім необхідним.

Читайте також: Підриви на мінах та дефіцит вологи: як відбувалась весняна посівна у 2020 році

Як долаєте проблему з дефіцитом кадрів?

Дефіцит кадрів має місце, але на даний час ми закриваємо питання тими силами, які в нас є зараз. Персонал, який залишився з розумінням ставиться до збільшення навантаження, тому що для нас не менш важливо зберегти робочі місця для наших хлопців, які повернуться до роботи  після перемоги.

Чи змінилась кількість традиційних для аграріїв проблем із рейдерством, чи тих хто краде врожай?

Зараз проблема для всіх одна — ворог на українській землі. Варто зазначити, що випадки рейдерства у традиційному розумінні цього значення дещо зменшились. Як нам всім відомо, аграрії  на даний час заклопотані більше іншими проблемами: забезпеченням паливом, збором та збутом врожаю), але заходами охорони та безпеки нехтувати не варто, тому що це може призвести, як до дрібних крадіжок так і до більш серйозних проблем. Як би там не було, агро – це сезонність. Аналізуючи, як пройшли весняні польові роботи, можна сказати, що кількість розповсюджених злочинів крадіжки добрив, засобів захисту рослин, посівного матеріалу – зменшилась. Але ж не потрібно забувати про крадіжки готового врожаю, шахрайські схеми при реалізації врожаю та грабунки фермерів після реалізації продукції.

Чому змінилась кількість традиційних для аграріїв проблем?

На це питання спробую відповісти коротко – тому що війна змінила життя всіх.

Які послуги почали користуватись популярністю?

Сказати, що на даний час певні послуги з охорони сталі більш затребувані – не можна. Ми продовжуємо надавати традиційні послуги з охорони. Але в зв’язку з тим, що з початку війни населення почало масово скупляти зброю, то можна спрогнозувати, що найближчим часом зросте попит на послугу з особистої охорони, тобто тілоохоронці.

 Які нові види злочинів проти аграріїв з’явились після 24 лютого 2022 року?

Щоб дати відповідь на дане питання, необхідно вивчити аналітичні звіти МВС, але на мою думку суттєво нічого не змінилось, крім тих злочинів що відбуваються на тимчасово окупованих територіях, коли рф викрадає майно та продукцію сільгосппідприємств.

Читайте також: Ринок зберігання зерна. Яким він буде у воєнний та післявоєнний період?

Також можливо на кількість традиційних майнових злочинів відносно аграріїв вплинуло і те, що за скоєння злочинів в умовах воєнного стану передбачено більш суворіше покарання.

Як аграрію убезпечитись від протиправних посягань на майно підприємства під час війни?

Щоб багато не дискутувати на цю тему, можу сказати впевнено, що недбале ставлення до збереження свого майна призводить до його втрати. Тому цим питання нехтувати не варто і необхідно користуватись послугами кваліфікованої охорони.


Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується