Після збирання гороху в ґрунті нагромаджується 30-35 кг/га азоту – AgroTimes

Горох серед культур зернобобової групи, що вирощують на неполивних землях Півдня України, тримає лідерські позиції. Це насамперед пов’язано з його здатністю навіть в екстремальних умовах формувати врожай зерна на рівні 2–2,5 т/га, пише журнал The Ukrainian Farmer.

До того ж сівба гороху сприяє біологізації землеробства: після збирання культури в ґрунті підвищується вміст гумусу та нагромаджується азот у кількості 30–35 кг/га.

«На користь гороху в сівозмінах говорить його відносно короткий період вегетації, що дозволяє посівам найефективніше використовувати запаси осінньо-зимової вологи, швидко отримати кошти за вирощену продукцію та в більш ранні строки звільнити посівні площі під наступні культури», – зазначає Раїса Вожегова, академік НААН (Інститут зрошуваного землеробства НААН).

Також горох має фітосанітарні властивості й сприяє запобіганню розвитку падалиці попередника. Отже, є незамінним попередником для більшості культур, особливо в насінницьких сівозмінах.

«Отримати добрий урожай гороху можливо завдяки вчасному збиранню, якісному очищенню та правильному зберіганню насіння», – додає науковиця.

Раніше повідомлялося, чому горох має бути у сівозміні у південному Степу.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується