Хлібні жуки почали заселяти посіви озимої пшениці на Черкащині – AgroTimes

На Черкащині розпочалося крайове заселення посівів озимої пшениці хлібними жуками. Масовий вихід із ґрунту хлібних жуків (кузька, красун, хрестоносець) та живлення на колосках проходитиме в період цвітіння – формування зерна колосових культур.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Хлібні жуки виїдають зерна злаків у період молочної стиглості, а тверді зерна вибивають на ґрунт. Особливо сильно пошкоджують пшеницю, жито, ячмінь.

За перевищення хлібними жуками порогу шкодочинності – 3-4 особини на кв. м., рекомендується проводити обробки інсектицидами з діючими речовинами: тіаметоксам, імідаклоприд, дельтаметрин, лямбда-цигалотрин, хлорпірифос+циперметрин, зета-циперметрин.

Інсектициди із зазначеними діючими речовинами захистять посіви зернових колосових культур від пошкодження хлібними клопами, хлібними п`явицями, злаковими мухами, злаковими попелицями, хлібними пильщиками, трипсами.

Обробки пестицидами, згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»,  слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години.

Фахівці Держпродспоживслужби нагадують: щонайменше за дві доби про час та місце проведення обробок необхідно обов`язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

Раніше повідомлялося, як на розвиток сільгоспкультур вплинув прохолодний травень.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується