Міни на полях шукатимуть безпілотники — розробка вінницьких науковців – SuperAgronom

Фахівці Науково-дослідного і навчального центру «ВНТУ-ФРЕНДТ» при Вінницькому національному технічному університеті розробили нову технологію пошуку і маркування вибухонебезпечних предметів на полях.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Наш Центр був створений для автоматизації та діджиталізації аграрного сектору. Зокрема, у царині точного землеробства, де застосовуються найсучасніші технології, які дають можливість сільгоспвиробникам зменшити затрати на виробництво продукції і поліпшити її якість. Але війна продиктувала нові завдання. Те, що в нас зараз відбувається на полях деокупованих територій, зумовило необхідність розробки технологій, які підвищують безпеку робіт на таких сільгоспугіддях. Її суть полягає у маркуванні вибухонебезпечних предметів на полях сільськогосподарських підприємств», — зазнчили у пресслужбі вишу.

Технологія передбачає використання безпілотних пристроїв, які забезпечують пошук на полях вибухонебезпечних предметів і їх маркування. Це спростить роботу вибухотехнічних служб, які займаються розмінуванням деокупованих територій.

Наразі фахівці Центру готують дослідні зразки пристрою і обіцяють презентувати свою розробку потенційним користувачам уже найближчим часом.

Нагадуємо, що звертатись за розмінуванням полів також можна, залишивши заявку на сайті military.feodal.online.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується