В Україні суттєво змінилась географія посівів гороху – Agravery
В Україні змінилася географія сівби гороху: у попередні сезони він в основному вирощувався у Запорізькій області, а тепер посівні площі змістилися на північ, розтягнувшись від Одеської до Харківської області. Про це повідомляють в УкрАгроКонсалті.
Станом на кінець травня російські війська залишили територію північних областей України – Київської, Чернігівської та Сумської. Проте на значній частині Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей досі точаться бої або вони перебувають під окупацією.
Наш попередній прогноз посівних площ гороху у 2022/23 МР залишається незмінним.
Поки що у ярих культур в Україні спостерігається незначне відставання у розвитку за рахунок температури повітря нижче за норму та недостатнього зволоження ґрунту. Крім того, на тлі ситуації, що склалася в країні, фермерам можливо не вдасться внести необхідні добрива або ЗЗР.
Таким чином, урожай гороху 2022 року може стати історичним мінімумом, прогнозують аналітики УкрАгроКонсалт.
Після російського вторгнення експорт українського гороху, як і інших с/г культур з України, сповільнився.
Поки щомісяця виходить вивозити за кордон через західні області України в середньому близько 3 тис. т гороху. Експортери, логісти, дипломати ведуть активну роботу щодо підвищення пропускної спроможності прикордонних переходів у західній Україні, проте гороху протистоїть сильна конкуренція з боку інших с/г культур (особливо кукурудзи та соняшника).