Тваринники та пасічники Донеччини переїжджають у безпечні регіони – КУРКУЛЬ

Внаслідок російської збройної агресії 11 підприємств агропромислового комплексу Донеччини зазнали збитків на загальну суму майже 410 млн грн. Про це пише golos.com.ua.

Як зазначається, ворог завдав шкоди аграріям не лише руйнуванням ферм і господарських дворів, а й знищенням поголів’я худоби. Унаслідок вчинених окупантами обстрілів загинуло до 900 корів, більш як тисячу свиней, 503 тис. голів птиці, 3 тис. кролів.

«На території області до повномасштабного вторгнення росії налічувалося 146 підприємств, які здійснювали господарську діяльність у галузі харчової та переробної промисловості. 62 з цих господарств нині знаходяться на тимчасово не підконтрольній українській владі території, або на якій ведуться активні бойові дії. 84 продовжують діяти на підконтрольній… Низка господарств, розташованих у Бахмутському районі та Лиманській територіальній громаді, частково припинили свою виробничу діяльність через проведення активних бойових дій», — розповіла заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Донецької ОДА Олена Рибакова.

За її словами, 260 тис. га ріллі на Донеччині тимчасово окуповані ворогом.

«Розуміємо, що посів зернових тут відбувся — десь на половині так точно. Але з окупованими громадами відсутній зв’язок. На підконтрольній території Донеччини залишаються 740 тисяч гектарів ріллі. З них 443 га вже засіяні. Яровими культурами 101 тис. га, у тому числі 38 тис. га ячменем, 32 тис. га соняшником», — зазначила Олена Рибакова.

Чимало власників ферм, де перебували корови, прийняли рішення про переміщення до безпечніших регіонів. Така ситуація, зокрема, на волноваському напрямку. Є випадки, коли й бджолярі перевозять свої пасіки до інших місць.

 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується