Запропоновано спосіб часткового вирішення проблеми дефіциту пального – SuperAgronom

Однією з найбільших проблем нинішнього часу, окрім бойових дій чи окупації, аграрії по всій Україні називають дефіцит пального. У фахівців ринку виникла ідея, як можна частково цю проблему вирішити.

Про це написав на своїй сторінці у мережі Facebook Олег Нестеров, експерт Українського клубу аграрного бізнесу.

Серед причин дефіциту він називає такі:

  • втрата виробництва в Україні та інфраструктури зберігання;
  • держрегулювання;
  • складність переорієнтації на Захід в дуже-дуже короткий період;
  • доставка в Україну (море закрите, бензовозів мало, з залізницею треба час) і т.д.

«Саме по останньому пункту є можливість вирішити питання завдяки агросектору. Аграрії зараз як автотранспортом, так і залізницею, в контейнерах, везуть в Європу і порти зерно та олію. Але назад транспорт їде переважно порожнім. Низка країн, а також армії цих країн, вже мають досвід перевезення палива у флексітанках. І це реальний варіант значно покращити ситуацію, коли аграрії на зворотному шляху будуть доставляти в Україну пальне (принаймні дизель)», — зазначив Олег Нестеров.

Флексітанк

І вказав кроки, які потрібно зробити:

1) Провести відповідні перемовини з сусідніми країнами, аби транзитом і з максимально легкою процедурою такий вантаж доставлявся в Україну.

2) Оскільки аграрії фактично можуть стати імпортерами палива (та й узагалі), слід переглянути законодавство про регулювання обігу палива в бік лібералізації. Бо в умовах воєнного стану, коли дефіцит на ринку і бізнес сам пропонує готове рішення, як врятувати ситуацію — то навряд чи завалити бюрократією і списком вимог буде гарною ідеєю зі боку держави.

«А далі бізнес все вирішить, скооперується та налаштує логістику», — запевняє Олег Нестеров.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується