Дано прогноз цін на бензин та дизпаливо – АГРОПОЛІТ

Уряд скасував державне регулювання цін. Завдяки цьому в Кабміні очікують зниження цін: граничні ціни на дизпаливо не перевищуватимуть 58 грн, на бензин — не більше 52 грн. Скасування акцизу на пальне мало стимулювати його ввезення до України та зробити зростання ціни на нього помірним. Про це ідеться у матеріалі на АgroРolit.com.

Єдиний шлях постачання палива сьогодні – Європа.

«Тих 250-300 тис. т місячної потреби європейці фізично не покриють. Банально по причині браку потужностей, адже заводи ну ніяк не зможуть збільшити виробництво у 2-3 рази. По-друге – ціна. Якщо купуємо в Європі, ціна не може бути в Україні дешевша. Я думаю, це очевидно.  На українських АЗС, поки що, ціна варіюються в межах 45-58 грн. Хоча об’єктивно має бути 60-65 грн! Дотувати держава не спроможна», – ідеться у матеріалі.

Зазначається, що зарегульованість ринку дозволами-ліцензіями зі зменшенням податкового тиску ніхто не скасував. Внаслідок цього, а ще через відсутність достатньої кількості бензовозів, водіїв з дозволом виїзду за кордон, зв‘язків на митниці, дрібні нафтотрейдери не змогли налагодити завезення пального на свої заправки і в країні миттєво сформувалася монополія.

Більше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив тимчасово відмовитися від державного регулювання цін на пальне.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується