Експерт розповів про способи економії на мінеральних добривах – Latifundist

З  метою зменшення витрат, аграрії при внесенні азоту можуть використовувати дешевші його варіанти — безводний аміак, аміачна вода, КАС тощо. Ну й дробне підживлення — «by spoon», коли при всіх внесеннях ЗЗР буде додаватися легкий азот для рослин, це теж може заощадити кошти.

Таку думку висловив директор з виробництва групи компаній «Аграрні системні технології» (АСТ) Віктор Кухарчук в матеріалі «Як зекономити при посівній: ТОП-5 порад від фахівців‎» на Kurkul.com. ‎

За його словами, в українських аграріїв є багато можливостей зекономити. Ці варіанти раніше не були популярними, але ними можна скористатись. Зокрема, він наводить приклад з використанням бінарних посівів, коли одна культура доповнює іншу і передає їй свою енергію росту.

 

 

«‎Це може бути комбінація пшениці та рижію. Останній можна використовувати для переробки в олію. Такий варіант є прийнятним і ефективним в умовах високої вологості північних і західних областей України, що підтверджується власним досвідом нашої компанії», — зауважив керівник. ‎

 

 

На думку фахівця, також варто спробувати посів сидератів і відмову від основного обробітку ґрунту. В питанні підвищення якості ґрунтів  можна пригадати спосіб з використання і внесення диму з техніки в ґрунт з метою насичення його СО2.

 

 

«Безумовно приділяти увагу оптимізації технологічних процесів є необхідним, потрібно працювати над зменшенням постійних витрат. Але економити на прямих ресурсах — погана прикмета і поганий шлях, а от раціонально і з розумом їх використовувати — це інша справа», – наголосив Віктор Кухарчук.

 

 

Нагадаємо, що в Україні ціни на мінеральні добрива мають тенденцію до зростання в міру скорочення доступної продукції й асортиментного ряду.


Джерело https://latifundist.com

Відповісти

Ваш email не публікується