Аграрії отримали кредитів більш ніж на 24 млрд гривень – SEEDS

Для підтримки аграріїв під час посівної уряд запровадив безвідсоткове кредитування під державні гарантії. Щоправда, банки кредитували переважно підприємства із земельним банком понад 100 гектарів. За час дії програми аграрії отримали позики на загальну суму понад 24 млрд гривень, пише SEEDS.

“Аграрії отримали кредитів для проведення посівної кампанії на суму 24 млрд 177 млн грн. Основна частина традиційно залучена за програмою портфельних гарантій 80 % – це 16 млрд 460 млн грн. Таким чином, тільки за останній тиждень банки видали 4,4 млрд грн новим 2070 агропозичальникам. Тобто за добу видається близько 900 млн грн кредитів для підтримки власників вітчизняних агропідприємств”, – зазначають в Мінагрополітики.

Додаткове фінансування компанії залучають за програмою «Доступні кредити 5–7–9». Позики за цим напрямком отримали вже 9 264 аграрії.

“Було зроблено все, щоб агропідприємства мали спрощений доступ до кредитування. Сьогодні їм потрібно тільки 20 % застави від суми кредиту, який вони беруть. Решту покриває державна гарантія. Важливо, що до предмета застави було додано також і зерно як основну заставу”, – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Лідерами за сумою залучених кредитів є такі області: Кіровоградська (3 млрд 385 млн грн), Вінницька (2 млрд 478 млн грн), Київська (2 млрд 321 млн грн), Одеська (2 млрд 30 млн грн).

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується