Сходи ярих зернових на Київщині заселяють кілька видів шкідників – AgroTimes

На сходах ярих зернових колосових культур на Київщині виявили заселення посівів хлібними блішками, цикадками, п’явицями, попелицями, злаковими мухами.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

 Шкідники концентруються переважно по краях полів. За встановлення теплої сонячної погоди активність та шкідливість фітофагів будуть зростати.

Згідно зі ст. 5 Закону України «Про захист рослин» фітосанітарний нагляд за станом угідь, посівів, насаджень здійснюють підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни, діяльність яких пов’язана з користуванням землею, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення.

Для захисту рослин необхідно провести обстеження посівів та у разі виявлення у ярих ячменю, вівса, пшениці у фазі сходи-3-ій листок на 1 кв. м 30-50 екз. хлібних блішок, 40 екз. цикадок, 10-30 жуків п’явиць та 40-50 екз. на 100 помахів сачка шведських мух, необхідно провести обприскування крайових смуг, а за необхідності всього посіву інсектицидами, рекомендованими «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Нагадаємо, сходи ярих культур починають заселяти шкідники. Раніше було названо регіони з найбільшою ураженістю посівів хворобами.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується