Війна в Україні спричинить збільшення світових запасів зерна – Agroportal

Світова торгівля зерновими культурами за підсумками 2021/22 МР знизиться на 1,2% у порівнянні з попереднім сезоном.

Такий прогноз зробили експерти Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Як зазначається, зниження відбудеться за рахунок кукурудзи та фуражу, тоді як обсяги торгівлі рисом зростуть на 3,8%, а пшеницею — на 1%.

Прогнозується, що світове споживання зернових у період 2021/22 рр. зросте на 0,9% порівняно з попереднім роком — до 2 785 млн т.

Нова оцінка ФАО щодо світових запасів зернових на кінець сезону в 2022 р. становить 856 млн т, що на 2,8% вище початкового рівня, що обумовлено збільшенням запасів кукурудзи, частково через призупинення експорту з України. За даними ФАО, співвідношення світових запасів зернових до споживання залишиться на «відносно комфортному рівні пропозиції» у 29,9%.

ФАО все ще прогнозує зростання світового виробництва пшениці в 2022 р. до 782 млн т. Цей прогноз включає очікуване 20-відсоткове скорочення площі збирання врожаю в Україні, а також зниження виробництва через посуху в Марокко.

Водночас Бразилія планує зібрати рекордний урожай кукурудзи в 116 млн т у 2022 р., тоді як погодні умови, ймовірно, призведуть до зниження виробництва кукурудзи в Аргентині та Південній Африці. Крім того, посівні площі кукурудзи в США, ймовірно, зменшаться на 4% через збільшення витрат на добрива та інші ресурси.


Джерело http://agroportal.ua

Відповісти

Ваш email не публікується