Які строки настання масових фенофаз у сільгоспкультур цього року – AgroTimes

Цього року строки настання масових фенофаз у сільськогосподарських культур переважно більш ранні, у порівнянні з середніми багаторічними (відхилення коливались в межах 8-15 днів), та з минулорічними (відхилення коливались в межах 4-16 днів).

Про це інформує Рівненський обласний центр з гідрометеорології.

Виняток становили озиме жито півночі (середньобагаторічна дата настання фази «кущіння» – 19 жовтня, фактична – 10 квітня). Майже на два тижні раніше, аніж минулого року, спостерігались сходи соняшнику, однак така ситуація сформувалась задяки доволі раннім строкам сівби.

Щодо умов посіву пізніх теплолюбних культур, то важливим індикатором їх оптимальності є температура ґрунту на глибині загортання насіння. Для більшості сільськогосподарських культур пізньої сівби оптимальним температурним режимом у шарі ґрунту 5-10см є +10-12°С.

Таких рівнів на території Рівненщини вже було досягнуто з 25 квітня, однак потрібен був час для їх стабілізації. Аналіз температур квітня 2022 року та прогноз погоди  свідчать про те, що оптимальними строками початку сівби кукурудзи цього року є перша декада травня.

Оптимальні строки сівби гречки очікуються дещо пізніше – з другої декади травня, оскільки вона є більш чутливою до ймовірних знижень температур.

Згідно з агрометеорологічними прогнозами щодо умов вегетаційного періоду 2022 року очікується, що рівень теплозабезпеченості становитиме близько 2590-2620°С (що близько до минулорічних фактичних значень), а його тривалість становитиме 202 дні (фактична минулорічна середня по області тривалість становила 230 днів).

Нагадаємо, на ранніх добре розвинених посівах озимих розвиваються хвороби, а сходи ярих культур починають заселяти шкідники.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується