Перспективи роботи далекобійником

В цій статті ми розглянемо переваги та недоліки роботи далекобійником, а також поговоримо про перспективи цієї професії в умовах війни.

Професія далекобійника виникла в країнах «Нового світу»: США, Канаді, Австралії. Саме тому асоціативний ряд такий: нескінченна дорога, ночівля в дешевих мотелях, кілька літрів кави та цікаві розповіді попутників. Романтика та й тільки. Але як усе відбувається насправді?

Ми разом із агрератором вакансій Jooble зібрали вакансіїї для водіїв далекобійників і вирішили дізнатися трохи більше про цю легендарну професію.

Двигун цивілізації

Обмін товарами – основа ринкових відносин всередині країни і поза її межами. Давні греки ходили в море й допливали до берегів Кримського півострова з метою продажу вина й кераміки, а натомість завантажували свої кораблі зерном. Століттями пізніше чумаки на возах їздили по сіль. Сьогодні змінилися лише масштаби перевезень: Україна експортує та імпортує безліч різноманітних товарів щодня.

Саме тому робота далекобійника завжди користується високим попитом. Сьогодні водії фур частково перекваліфікувалися, тому окрім звичних товарів возять гуманітарну допомогу. Але навіть у воєнний час компанії шукають досвідчених водіїв. Тож розглянемо основні переваги та недоліки професії водія великовантажних автомобілів.

Далеко за обрій

В чому суть професії? Далекобійник – це людина, чиє завдання вчасно довезти вантажі з пункту А до пункту Б. Саме завдяки водіям фур мешканці Волині можуть купити в супермаркеті сир з Пирятина, а кияни – випити вранці запашну львівську каву. Тож швидкість та пунктуальність це дуже важливо.

Тут вже стає зрозуміло, що робочий день далекобійника, м’яко кажучи, ненормований. Це і є найбільший недолік. Тому водіями фур зазвичай працюють чоловіки (хоча жінки також возять вантажі).

В далекі рейси водії ходять парами, керують по черзі. Тому зазвичай у фурі облаштоване місце для сну. А в американських вантажівках навіть є окремі кімнати для відпочинку. Але, як ви розумієте, такі умови праці мають підкріплюватися гарною винагородою.

Тож які основні переваги професії?

Висока заробітна плата. Зазвичай це головна мотивація для тих, що хочуть ганяти на вантажівках.
Можливість їздити в закордонні відрядження. Просто зараз можна побачити близько десятка вакансій для водіїв-міжнародників. Компанії пропонують безоплатне оформлення трудової візи, транспорт і контракти з можливістю отримання посвідки на проживання в Європі.
Стабільність. Як ми вже зазначали вище, перевезення вантажів – це важлива ланка міжнародної економіки. Саме тому далекобійники завжди мають багато роботи.

На кого працювати?

Є ще один важливий нюанс у роботі далекобійника. Зазвичай за способом працевлаштування водії фур поділяються на тих, що:

• їздять на власних вантажівках (самозайняті брутальні фрілансери);
• ходять в рейси на авто компанії (офіційно влаштовані).

Кожен обирає свій шлях. Однак можемо сказати, що робота на фірму знімає безліч проблем. Наприклад, перед тим, як поїхати за вантажем, його спочатку треба «знайти». При чому це має бути вантаж в обидві боки, адже їздити з порожнім причепом максимально невигідно. Окремо слід продумати маршрут, адже не всі автошляхи підходять для вантажівок. Тож у фірмі це обов’язки експедитора і логіста.

Обслуговування вантажівки також є відповідальністю фірми. А ремонт фури, в якої шістнадцять величезних коліс,це і справді задоволення не з дешевих.

Що далі?

Ось ми дійшли головного питання: які ж перспективи роботи далекобійником?

1. Водій фури ніколи не залишиться без роботи.
2. Після початку відбудови нашої країни після війни попит підвищиться, адже буде велика потреба в різноманітних товарах і сировині.

Тому якщо у вас є досвід керування вантажівкою і вас не лякають великі відстані, тренд на роботу водієм вантажівки не зникне ніколи.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується