Альтернативи регулювання цін на перевалку зерна обговорюють в Мінагрополітики – SuperAgronom

Про те, як в Мінагрополітики планують вирішити проблему з завищеними цінами на перевалку українського зерна, розповів ефірі телеканалу «Еспресо» перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Про це йдеться на сайті Мінагрополітики.

«Створення надмірного попиту з боку охочих перевалити зерно дало можливість надавачам послуг, а це приватні компанії, суттєво збільшити вартість цих послуг. З точки зору економічного чи національного патріотизму це неправильно. Оскільки ринок не справляється, зараз обговорюються дві альтернативи: або компанії все-таки почнуть адекватно реагувати і повернуться до нормальних ринкових ставок, або буде запроваджено державне регулювання цін, як це є в сфері продажу пального чи соціально важливих продуктів харчування», — розповів Тарас Висоцький.

Він також зазначив, що через блокування українських портів мільйони тонн вітчизняної с/г продукції не можуть бути в необхідній кількості відправлені на експорт, що призвело до її суттєвого здорожчання на міжнародних ринках. Крім того, уже є перші сигнали її серйозного дефіциту в країнах Близької Сходу та Африки. Наразі зерно з України відправляється в основному залізничними та автошляхами.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується