Пальне подорожчає, але дефіциту не буде — заява – КУРКУЛЬ

За декілька днів дефіциту пального вже не буде. Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, повідомляється на сайті ВРУ.

«Ми багато працюємо з Урядом та всі бачили рішення, яке дозволило перезапустити процес щодо дефіциту пального», — зауважив Олександр Корнієнко.

Він також додав, що будуть інші ціни, але можливість придбати пальне для автотранспорту буде.

Нагадаємо, минулого тижня утворився тимчасовий відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України. Це відбулося внаслідок того, що протягом останніх трьох тижнів ворог завдавав нищівних ударів по паливній інфраструктурі України. Зокрема, знищено Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низку великих нафтобаз операторів ринку.

 

Сергій Куюн назвав три причини дефіциту пального на ринку України:

  • 1. Зупинка Кременчуцького НПЗ. На його ресурсах ринок протягнув березень й половину квітня.
  • 2. Проблеми з логістикою в Європі для доставки пального в Україну. Не вистачає цистерн, а для бензовозів існує купа проблем різного характеру, зокрема й нестача самих бензовозів.
  • 3. Збереження держрегулювання. Через дефіцит гуртові ціни стали вищими за роздрібні, а чимало імпортних ресурсів, особливо які везуть автотранспортом, також дуже дорогі. Дешевші не поступають в достатній кількості через пункт 2.

За його словами, великі мережеві компанії кажуть, що продають зараз стільки ж пального, як і тиждень, і два тому. Але якщо раніше цього вистачало на день, то зараз на декілька годин.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується