В Україні обвалилися ціни на тепличні ягоди – SEEDS

Цього року перша українська теплична суниця садова з’явилася дещо раніше, утім коштувала дешевше, ніж зазвичай. Лише за тиждень з початку сезону ціни на ягоду обвалилися на чверть, пише SEEDS.

Серед причин подешевшання – зменшення попиту та надходження на ринок дешевшої імпортної суниці з Греції та Іспанії. Зменшення попиту спровоковане виїздом з країни частини споживачів цього сегменту. До того ж купівельна спроможність населення знижується, а ягоди не є продуктом першої необхідності.

“Якщо ціни на перші партії суниці (тиждень тому) озвучувалися в середньому по 200 грн за кілограм ($6,84/кг), то вже сьогодні виробники змушені були зменшити відпускні ціни на цю ягоду до 150-180 грн за кілограм ($5,13-6,15/ кг), що у середньому на 25% дешевше, ніж тижнем раніше”, – зазначають аналітики проєкту EastFruit.

 

Варто зазначити, що продаж суниці садової почали ще далеко не всі тепличні господарства. Вихід нових продавців на ринок провокуватиме подальше подешевшання ягоди. До того ж ціни на імпортовану ягоду вже коливаються в діапазоні 120 – 150 грн за кілограм.

Суниця садова з відкритого ґрунту цього року на українському ринку має з’явитися ближче до кінця травня, прогнозують виробники.

Варто зазначити, що дефіцит суниці садової українського виробництва стане більш помітним у травні-червні, оскільки значна частина територій, де ягоду вирощують у відкритому ґрунті, зокрема Херсонська область, наразі окуповані.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується