Експерт розповів, як війна змінить регіональну політику в Україні – АГРОПОЛІТ

До війни території в Україні ділили за критерієм географічним, рельєфним (наприклад, гірські території), але зараз ключовим фактором стає безпека і віддаленість від збройних можливостей агресора. Саме на це в першу чергу зважатиме інвестор. Про це у своєму блозі на АgroРolit.com написав Віталій Безгін голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

За його словами, рельєф, логістика, наявність інфраструктури і робочих рук стає тим, що набувається, але не є критичним для інвестора, а типологія потягне за собою відмінності в підходах до управління, оподаткування і, навіть, адміністрування місцевих податків.

Безгін написав, що є спільна позиція з Мінрегіоном, Асоціацією Міст України, що тепер у нас буде 4 типи територій:

    • тимчасово окуповані території;

 

    • території, де відбуваються бойові дії;

 

    • опорні території – там, де спокійно, але при цьому вони надають першу допомогу тим територіям, де є бойові дії. Яскравий приклад подібного взаємозв’язку зараз – це Одеса-Миколаїв. Одеса цілеспрямовано щоденно завантажує гуманітарні вантажі на Миколаїв. Опорними також можна назвати Житомирську, Дніпропетровську області;

 

    • території глибоко тилу – найбезпечніші області, куди переселилося найбільше населення, куди відбувається релокація підприємств. Це регіони, котрі тепер генеруватимуть основу економіки та мають стати основою для економічного стрибка.

 

У блозі ідеться, що категоризація буде гнучкою, адже ситуація на фронті змінюється. І, наприклад, Чернігівська область з території з активними бойовими діями тепер стає опорною.

Більше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні, на основі даних Єдиного державного реєстру,  знайдено 1 284 компанії, які продовжують працювати у сфері сільського господарства та мати зв’язки з країнами-агресорами.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується