В Україні очікують здорожчання та здешевлення харчових продуктів, в залежності від регіону – АГРОПОЛІТ

У тих регіонах України, де виробництво відновлюється, й люди повертаються на робочі місця може буде відбуватися певне зниження цін на харчові продукти. Про це УНН заявив економічний експерт Андрій Блінов.

«Що стосується здорожчання, то ми повинні розуміти, була вже й оцінка Національного банку, що дуже важко оцінити стрибки інфляції цього року, як і взагалі ситуацію з валовим продуктом, економічною активністю, тому що все є похідною від розвитку воєнної ситуації. Водночас на сьогодні державні органи орієнтуються на 15-20% цьогорічної інфляції, але це в середньому», — зазначив Блінов.

За його словами, найбільше дорожчати будуть товари, яких не вистачає.

 

За межами Запорізької області цього червня, скоріш за все, буде дуже дорога черешня, через те, що Мелітополь на сьогодні не знаходиться під контролем української влади, на решті території України немає хорошої комунікації транспортної й відповідно, скоріш за все, такі сезонні товари буде досить важко чи дорожче доставити до місця збуту. Ягоди та фрукти, які не притаманні нашому регіону, будуть дорожчати», — розповів Блінов.

 

Він зазначив, що має значення, у якому стані перебуває виробництво товарів.

 

Наприклад, Pepsi та Coca-Cola. Є два виробники: один розташований у Миколаївській області, який розливає Pepsi, й, відповідно, Coca-Cola у Київській області Броварського району. У випадку Coca-Cola ми розуміємо, що там є дуже серйозні пошкодження виробничих потужностей і, скоріш за все, цей товар, якщо й буде з’являтися в Україні, то він буде імпортований та матиме досить складну логістичну функцію й буде значно дорожчати. Це як приклад», — розповів Блінов.

 

Також він навів приклад із здорожчанням бананів.

 

Блокування портів, а це був ключовий канал постачання таких фруктів з-за кордону. Відповідно все – це відбувається на сьогодні переважно автомобільним транспортом або іноді залізницею. Відповідно – це дуже довго та дорого. Тому, наприклад, якщо ми звикли, що банани коштують 1 долар або євро, то на сьогодні вони в українському роздрібі зросли майже у двічі. Що стосується інших товарів, то в принципі, впродовж року очікується їх певне подорожчання. Але будуть мати місце дуже сильні сезонні коливання», — сказав Блінов.

 

Він також зазначив, що наразі впали в ціні яйця.

 

Подивіться, що відбувається зараз з яйцями напередодні Великодня. Вони досить дешеві й це пов’язано з тим, що на сьогодні неможливий фактично експорт цього продукту, а Україна експортує значну частину виробів на основі яєць, особливо в країни Перської затоки, азійські країни. Відповідно – це, знову таки, проблема портів передусім й фактично ми маємо певне локальне перевиробництво цього товару на внутрішньому ринку», — розповів експерт.

 

Блінов зазначив, що в цілому продукція буде дорожчати.

 

Говорити, що подорожчає більше, що менше, особливо, що стосується продовольчих товарів, то це дуже важко. Все буде залежати від конкретних врожаїв, логістики та окремих моментів», — сказав Блінов.

 

Нагадаємо, що в Україні немає підстав для різкого зростання вартості харчових продуктів, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується