Конкретну причину аборту у корів часто встановити важко – AgroTimes

Причини аборту у корів можуть бути пов’язані і з організмом матері (симптоматичні), і зі зміною організму плода (ідіопатичні), пише журнал The Ukrainian Farmer.

Симптоматичні незаразні аборти частіше виникають за неповноцінного по вітамінах і мікроелементах раціону, випасанні тварин по інею, згодовуванні їм промерзлого, прогнилого корму, напуванні крижаною водою; грубому поводженні з самкою, ректальному дослідженні у перший місяць тільності; необґрунтованому застосуванні лікарських препаратів: простагландину F2α, естрогенних, нейротропних, деяких антигельмінтиків тощо; захворювання самки (зокрема, патології статевої системи) тощо.

Аборти інфекційного походження можуть бути спричинені і патогенними, й умовно патогенними мікроорганізмами. Так, у корів можуть реєструватися аборти на ґрунті кампілобактеріозу. Збудник цього захворювання передається через природне або штучне осіменіння спермою від хворих бугаїв. Аборти можуть проявлятися як на ранній стадії, так і на 5-6-му місяці вагітності. Крім того, захворювання проявляється нерегулярними статевими циклами, прихованим метритом, катаральним вагінітом.

Інвазійні аборти у корів можуть виникати за трихомонозу. Його збудник також передається під час статевого акту чи осіменіння, а також через підстилку та предмети догляду. У результаті можливі аборти на ранніх стадіях вагітності з подальшим розвитком вагініту, метриту, гартнериту, піометри та тривалої неплідності.

Конкретну причину аборту часто встановити важко, позаяк смерть плода не завжди настає після дії абортогенного чинника. Іноді після смерті плода до його зігнання з матки може бути тривай період.

Тому в кожному окремому випадку аборту потрібно насамперед виключити заразну його причину: доставити аборт-плід до лабораторії, провести клінічне обстеження тварини та проаналізувати епізоотичну ситуацію в господарстві. Висновок роблять на підставі комплексного обстеження корови з аналізом годівлі, умов утримання, догляду, а також дослідження абортованого плода та його оболонок.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується