Порти усіх країн ЄС зачинилися для росії – АГРОПОЛІТ

17 квітня всі країни Євросоюзу запровадили раніше оголошені санкції щодо  заборони входу до портів кораблів, що пов’язані з РФ. Директива актуальна для всіх держав,  які мають морські або річкові порти. Про це повідомляє Європейська правда.

Раніше повідомлялося про активізацію цієї норми у портах Італії, Болгарії, Румунії тощо.

Повідомляється, що п’ятий пакет санкції ЄС містить норму про те, що вхід до морських і річкових портів заборонений для всіх суден, зареєстрованих під російським прапором.

Як порахували у Єврокомісії, наразі діє 2873 торгівельних корабля, з російським прапором, всі вони потраплять під санкції. Зміна формальної реєстрації не допоможе обійти цю санкцію:  рішення ЄС поширюється також на усі кораблі, що позбавилися російського прапора після 24 лютого 2022 року.

Зазначається, що існує загальноєвропейський виняток з цього правила – рішення не буде поширюватися на ті кораблі, що опинилися у скруті – наприклад, подали сигнал SOS (Mayday). Рішення про допуск таких кораблів буде ухвалюватися індивідуально.

Також державам-членам дозволено ухвалювати обгрунтовані винятки, як-то для суден, які перевозять енергоносії, продукти харчування та фармацевтичні препарати до країн ЄС.

Нагадаємо, що Держрибагентство закликає ввести санкції проти рибної галузі росії.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується