Хвороби озимих активно розвиваються через дощову погоду – SuperAgronom

Погодні умови, що склались в першій половині квітня 2022 р. (коливання температур з опадами у вигляді дощу), сприяли поступовому розвитку і розповсюдженню збудників хвороб у посівах озимих зернових та ріпаку.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

 

«За наявної достатньої кількості вологи на фоні помірних температур повітря повсюди у посівах озимих зернових культур спостерігається розвиток фітопатогенів», — йдеться в повідомленні.

 

У фазу весняного кущіння рослин фітосанітарне значення мають борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, аскохітоз, червоно-бура, інші плямистості, бура листкова іржа, кореневі гнилі та ринхоспоріоз якими охоплено 1,5-22%, осередково в господарствах Кіровоградської області 56% площ (септоріоз), уражено 0,5-8%, в осередках Київської області до 12% рослин (борошниста роса).

 

«Рішення щодо оздоровлення озимих колосових культур фунгіцидами варто приймати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля окремо. Вибір препаратів здійснюється з огляду на спектр їх захисної дії та домінуючу хворобу», — підкреслили експерти Держпродспоживслужби.

 

Нагадаємо, що у першій декаді квітня спостерігалися в цілому задовільні умови для вегетації озимини та сівби ярих культур. Після тривалого дефіциту опадів (лютий-березень) дощі значно пом’якшили умови — збільшилася відносна вологість повітря та поповнилися запаси вологи у ґрунті в районах випадіння істотних опадів.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується