Цей рік може стати поштовхом до переходу на ресурсоощадні технології, – думка – AgroTimes

З огляду на проблеми з поставками пального, ЗЗР, насіння (плюс до того їх вартість) та загальноукраїнську мобілізацію, що призвела до суттєвої нестачі робочих рук на виробництві, цей рік може стати для українських аграріїв поштовхом до переходу на ресурсоощадні технології, як-от no-till, та відновлювальне/вуглецеве землеробство.

Таку думку в коментарі AgroTimes висловив експерт IFC з управління рослинництвом Микола Волкогон.

«Так, зараз не найкращий час для повномасштабного впровадження будь-якої нової технології. Адже процес підготовки включає не лише власне технологічні зміни, але й зміни у свідомості, розумінні проблематики і ретельному опрацюванню шляхів її вирішення. Проте чому б цього року агропідприємствам не почати з мінімально можливих кроків?», – зазначив фахівець.

За його словами, 2022 виглядає саме тим роком, коли варто почати розглянути відновлювальне/вуглецеве землеробство, яке, за умови правильного впровадження, здатне суттєво зменшити потребу в засобах виробництва, дефіцит яких суттєво збільшився через війну. А це і пальне, якого зараз фізично не вистачає для традиційного землеробства. Це і добрива, ефективність використання яких на більшості посівів залишає бажати кращого.

Однією з основ здорового ґрунту є жива мікробіота, запорукою наявності якої, окрім ґрунтових умов, є живі рослини. Тож цьогоріч, на думку Миколи Волкогона, є сенс спробувати зайнятися сидератами, які, крім переваг, що несе із собою підтримання здоров’я ґрунту, сприяли б збільшенню його вторинної родючості (не через збільшення органічної речовини ґрунту, а через збільшення доступності поживних речовин наявних в ґрунті).

«До війни одним з актуальних напрямків розвитку сільського господарства було карбонове землеробство що, окрім збереження вуглецю, сприяння збільшенню органічної речовини ґрунту та мінімізації антропогенного впливу на зміну клімату, дозволяло претендувати на отримання зелених облігацій та низки інших видів фінансування. І я не виключаю, що тим хто пов’язує своє майбутнє з роботою на українських ланах можливо вже зараз варто почати собі ставити і ці цілі», – додав Микола Волкогон.

Нагадаємо, для технологій мінімального обробітку в Україні придатні лише 61,6% сільгоспземель.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується